CBR08C620G1GAC
DigiKeys varenummer
399-CBR08C620G1GACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CBR08C620G1GAC
Beskrivelse
CAP CER 62PF 100V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
62 pF ±2% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CBR08C620G1GAC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)