CBR06C750JAGAC
DigiKeys varenummer
399-CBR06C750JAGACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CBR06C750JAGAC
Beskrivelse
CAP CER 75PF 250V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
75 pF ±5% 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CBR06C750JAGAC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)