CBR06C620G5GAC
DigiKeys varenummer
399-CBR06C620G5GACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CBR06C620G5GAC
Beskrivelse
CAP CER 62PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljeret beskrivelse
62 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CBR06C620G5GAC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)