CBR04C560J1GAC
DigiKeys varenummer
399-CBR04C560J1GACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CBR04C560J1GAC
Beskrivelse
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CBR04C560J1GAC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
High Q, Lavt tab, Ultralav ESR
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Aktiv
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)