C961U392MZWDBAWL20 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3900 pF ±20% 440VAC Keramiske kondensatorer Y5U (E) Radial, Disk
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C961U392MZWDBAWL20
DigiKeys varenummer
C961U392MZWDBAWL20-ND
Producenter
Producentens varenummer
C961U392MZWDBAWL20
Beskrivelse
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C961U392MZWDBAWL20 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
X1, Y2
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Monteringstype
Varestatus
Forældet
Pakke/hus
Radial, Disk
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,512" diam. (13,00mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,394" (10,00mm)