C741U392MYVDBA7317
DigiKeys varenummer
399-C741U392MYVDBA7317CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C741U392MYVDBA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
C741U392MYVDBA7317
Beskrivelse
CAP CER 3.9NF X1/Y2 400V/250V
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3900 pF ±20% 400VAC Keramiske kondensatorer Y5V (F) Radial, Disk
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C741U392MYVDBA7317 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
X1, Y2
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial, Disk
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,433" diam. (11,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,591" (15,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,394" (10,00mm)