C715U471KYYDBA7317
DigiKeys varenummer
399-C715U471KYYDBA7317CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C715U471KYYDBA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
C715U471KYYDBA7317
Beskrivelse
CAP CER 470PF X1/Y2 400V/250V
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±10% 400VAC Keramiske kondensatorer Y5P (B) Radial, Disk
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C715U471KYYDBA7317 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
X1, Y2
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial, Disk
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)