C630C124KCR5TA
DigiKeys varenummer
399-C630C124KCR5TA-ND
Producenter
Producentens varenummer
C630C124KCR5TA
Detaljeret beskrivelse
0.12 µF ±10% 500V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
C630C124KCR5TA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,320" L x 0,250" B (8,13mm x 6,35mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,500" (12,70mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,220" (5,59mm)