C4AUQEW5440M3AJ
DigiKeys varenummer
399-C4AUQEW5440M3AJ-ND
Producenter
Producentens varenummer
C4AUQEW5440M3AJ
Beskrivelse
CAP FILM METAL RAD POLYPROP
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
44 µF Filmkondensatorer 1100V (1,1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial - 4 ledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C4AUQEW5440M3AJ Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
2,264" L x 1,772" B (57,50mm x 45,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
2,252" (57,20mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±5%
Lederafstand
2,067" (52,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1100V (1,1kV)
Applikationer
Automotive; DC-link, DC-filtrering
Dielektrisk materiale
Klassificeringer
AEC-Q200
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3.4 mOhms