C44UUEQ6120F7SK
DigiKeys varenummer
399-C44UUEQ6120F7SK-ND
Producenter
Producentens varenummer
C44UUEQ6120F7SK
Beskrivelse
CAP POLYPROP FILM CAN
Detaljeret beskrivelse
120 µF Filmkondensatorer 1300V (1,3kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial, Dåse
EDA/CAD-modeller
C44UUEQ6120F7SK Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 90°C
Mfr
Monteringstype
Chassismontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
2,992" diam. (76,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
3,819" (97,00mm)
Kapacitans
Terminering
Gevindskåret, Han
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,248" (31,70mm)
Spændingsklassifikation - DC
1300V (1,3kV)