C44UQGT6420A8SX
DigiKeys varenummer
399-6262-ND
Producenter
Producentens varenummer
C44UQGT6420A8SX
Beskrivelse
CAP FILM 420UF 1.1KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
420 µF Filmkondensatorer 1100V (1,1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial, Dåse
Kategori
Monteringstype
Chassis, Stiftmontering
Størrelse/dimension
3,346" diam. (85,00mm)
Emballage
Bulk
Terminering
Gevindskåret, Hun
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
1,248" (31,70mm)
Kapacitans
Applikationer
DC-link, DC-filtrering
Spændingsklassifikation - DC
1100V (1,1kV)
Funktioner
Lang levetid
Dielektrisk materiale
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-40°C – 85°C