C44UQGT5700A8TK
DigiKeys varenummer
399-C44UQGT5700A8TK-ND
Producenter
Producentens varenummer
C44UQGT5700A8TK
Beskrivelse
CAP POLYPROP FILM CAN
Detaljeret beskrivelse
70 µF Filmkondensatorer 1100V (1,1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial, Dåse
EDA/CAD-modeller
C44UQGT5700A8TK Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 90°C
Mfr
Monteringstype
Chassis, Stiftmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
3,346" diam. (85,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
2,244" (57,00mm)
Kapacitans
Terminering
Gevindskåret, Hun
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,248" (31,70mm)
Spændingsklassifikation - DC
1100V (1,1kV)
Applikationer
Universal
Dielektrisk materiale
Funktioner
Lang levetid
ESR (ækvivalent seriemodstand)
1.3 mOhms