C44AJFP5100ZA0J
DigiKeys varenummer
399-C44AJFP5100ZA0J-ND
Producenter
Producentens varenummer
C44AJFP5100ZA0J
Beskrivelse
CAP POLYPROP FILM CAN
Detaljeret beskrivelse
10 µF Filmkondensatorer 400V 700V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial, Dåse
EDA/CAD-modeller
C44AJFP5100ZA0J Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
3 mOhms
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Serie
Monteringstype
Chassismontering
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
1,969" diam. (50,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
4,055" (103,00mm)
Tolerance
±5%
Terminering
Gevindskåret, Han
Spændingsklassifikation - AC
400V
Lederafstand
0,878" (22,30mm)
Spændingsklassifikation - DC
700V