C44AFGR6300ZA0J
DigiKeys varenummer
399-C44AFGR6300ZA0J-ND
Producenter
Producentens varenummer
C44AFGR6300ZA0J
Beskrivelse
CAP POLYPROP FILM CAN
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
300 µF Filmkondensatorer 250V 400V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial, Dåse
EDA/CAD-modeller
C44AFGR6300ZA0J Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5 mOhms
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Serie
Monteringstype
Chassis, Stiftmontering
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
3,346" diam. (85,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
7,362" (187,00mm)
Tolerance
±5%
Terminering
Gevindskåret, Han
Spændingsklassifikation - AC
250V
Lederafstand
1,378" (35,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
400V