C44AFFP5200ZE0J
DigiKeys varenummer
399-19872-ND
Producenter
Producentens varenummer
C44AFFP5200ZE0J
Beskrivelse
CAP FILM 20UF 5% 400VDC RAD
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 µF Filmkondensatorer 250V 400V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial, Dåse
EDA/CAD-modeller
C44AFFP5200ZE0J Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5 mOhms
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Serie
Monteringstype
Chassis, Stiftmontering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
1,772" diam. (45,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
3,228" (82,00mm)
Tolerance
±5%
Terminering
Gevindskåret, Han
Spændingsklassifikation - AC
250V
Lederafstand
0,878" (22,30mm)
Spændingsklassifikation - DC
400V