C420C563MAR5TA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Datablad
Opgradering
Parametrisk ækvivalent
0.056 µF ±20% 250V Keramiske kondensatorer X7R Aksial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C420C563MAR5TA
DigiKeys varenummer
C420C563MAR5TA-ND
Producenter
Producentens varenummer
C420C563MAR5TA
Beskrivelse
CAP CER 0.056UF 250V X7R AXIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C420C563MAR5TA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,100" diam. x 0,200" L (2,54mm x 5,08mm)
Tolerance
±20%