C350C275K5R5HA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
2.7 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C350C275K5R5HA
DigiKeys varenummer
399-C350C275K5R5HA-ND
Producenter
Producentens varenummer
C350C275K5R5HA
Beskrivelse
CAP CER RAD MONO
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
C350C275K5R5HA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,330" L x 0,200" B (8,38mm x 5,08mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,400" (10,16mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,400" (10,16mm)