C321C182JAG5TA
DigiKeys varenummer
C321C182JAG5TA-ND
Producenter
Producentens varenummer
C321C182JAG5TA
Beskrivelse
CAP CER RAD 1.8NF 250V C0G 5%
Detaljeret beskrivelse
1800 pF ±5% 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
C321C182JAG5TA Modeller
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,125" B (5,08mm x 3,18mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,260" (6,60mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,250" (6,35mm)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C