C316C471F1G5TA
DigiKeys varenummer
399-C316C471F1G5TA-ND
Producenter
Producentens varenummer
C316C471F1G5TA
Beskrivelse
CAP CER RAD MONO
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
C316C471F1G5TA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,150" L x 0,100" B (3,81mm x 2,54mm)
Tolerance
±1%
Højde - Monteret (maks.)
0,230" (5,84mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,100" (2,54mm)