C2220C105K5RAC7210
DigiKeys varenummer
399-C2220C105K5RAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C2220C105K5RAC7210
Beskrivelse
CAP CER 1UF 50V X7R 2220
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 2220 (5750 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C2220C105K5RAC7210 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,224" L x 0,197" B (5,70mm x 5,00mm)