C1812X474K5RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-20383-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1812X474K5RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 1812 (4532 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1812X474K5RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,126" B (4,50mm x 3,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,043" (1,10mm)