C1206Y102K1RACTU
DigiKeys varenummer
399-C1206Y102K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206Y102K1RACTUCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C1206Y102K1RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1206Y102K1RACTU
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1206Y102K1RACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Flydende elektrode, Blød terminering
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,130" L x 0,063" B (3,30mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)