C1206X473K1REC7210 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.047 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206X473K1REC7210
DigiKeys varenummer
C1206X473K1REC7210-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1206X473K1REC7210
Beskrivelse
CAP CER 1206 47NF 100V X7R 10%
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C1206X473K1REC7210 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Størrelse/dimension
0,130" L x 0,063" B (3,30mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,047" (1,20mm)