C1206X472K1RECTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
4700 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206X472K1RECTU
DigiKeys varenummer
399-C1206X472K1RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1206X472K1RECTU
Beskrivelse
CAP CER 1206 4.7NF 100V X7R
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C1206X472K1RECTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,130" L x 0,063" B (3,30mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,039" (0,98mm)