C1206X362JBGACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C1206X362JBGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1206X362JBGACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 1206 FT
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3600 pF ±5% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1206X362JBGACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Blød terminering, Højspænding
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,130" L x 0,063" B (3,30mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,043" (1,10mm)