C1206H473K1GACTU | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | C1206H473K1GACTU |
Beskrivelse | CAP CER 0.047UF 100V C0G 1206 |
Producentens standard leveringstid | 44 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 0.047 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | C1206H473K1GACTU Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 200°C |
Serie | Funktioner Lavt ESL, Høj temperatur |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Applikationer |
Varestatus Aktiv | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 1206 (3216 metrisk) |
Tolerance ±10% | Størrelse/dimension 0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,071" (1,80mm) |