C1206F474K1RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C1206F474K1RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206F474K1RACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C1206F474K1RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1206F474K1RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 1206 470NF 100VDC X7R
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Åben tilstand
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)