C1206F225M4RAC7210
DigiKeys varenummer
399-C1206F225M4RAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1206F225M4RAC7210
Beskrivelse
CAP CER 1206 FO
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±20% 16V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1206F225M4RAC7210 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Åben tilstand
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,043" (1,10mm)