C1206C562JDRACTU
DigiKeys varenummer
399-C1206C562JDRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1206C562JDRACTU
Beskrivelse
CER CAP
Detaljeret beskrivelse
5600 pF ±5% 1000V (1kV) Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1206C562JDRACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Højspænding
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,053" (1,35mm)