C1206C561JCGACTU
DigiKeys varenummer
399-15582-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15582-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-15582-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1206C561JCGACTU
Beskrivelse
CAP CER 560PF 500V NP0 1206
Detaljeret beskrivelse
560 pF ±5% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1206C561JCGACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Højspænding
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,069" (1,75mm)