C1206C476M9PAC7210
DigiKeys varenummer
399-C1206C476M9PAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1206C476M9PAC7210
Beskrivelse
CAP CER 1206
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF ±20% 6,3V Keramiske kondensatorer X5R 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1206C476M9PAC7210 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)