C1206C474K5RECAUTO
DigiKeys varenummer
399-C1206C474K5RECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C474K5RECAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C1206C474K5RECAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1206C474K5RECAUTO
Beskrivelse
CAP CER 1206 470NF 50V X7R 10%
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1206C474K5RECAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)