C1206C473KMGEC7210 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
0.047 µF ±10% 63V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
C1206C473KMGEC7210
DigiKeys varenummer
C1206C473KMGEC7210-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1206C473KMGEC7210
Beskrivelse
CAP CER 1206 47NF 63V C0G 10%
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C1206C473KMGEC7210 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lav ESL, lav ESR
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)