C1206C473K1RAC3124
DigiKeys varenummer
399-C1206C473K1RAC3124TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C473K1RAC3124CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C1206C473K1RAC3124DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1206C473K1RAC3124
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Kategori
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)