C1206C473J5JACAUTO
DigiKeys varenummer
399-15658-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15658-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-15658-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1206C473J5JACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V U2J 1206
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer U2J 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1206C473J5JACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Lav dissipationsfaktor
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)