C1206C473F3GECAUTO
DigiKeys varenummer
399-C1206C473F3GECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C473F3GECAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C1206C473F3GECAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1206C473F3GECAUTO
Beskrivelse
CAP CER 1206 47NF 25V C0G 1%
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±1% 25V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1206C473F3GECAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lav ESL, lav ESR
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)