C1206C472KDRACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C1206C472KDRACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C472KDRACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C1206C472KDRACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1206C472KDRACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1206
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±10% 1000V (1kV) Keramiske kondensatorer X7R 1206 (3216 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1206C472KDRACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Højspænding
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,043" (1,10mm)