C1206C223F1GECAUTO
DigiKeys varenummer
399-C1206C223F1GECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C223F1GECAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C1206C223F1GECAUTODKR-ND
Producenter
Producentens varenummer
C1206C223F1GECAUTO
Beskrivelse
CAP CER 1206 22NF 100V C0G 1%
Detaljeret beskrivelse
0.022 µF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1206C223F1GECAUTO Modeller
Funktioner
Lav ESL, lav ESR
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,071" (1,80mm)
Temperaturkoefficient
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-55°C – 125°C