C1206C153F5JACAUTO
DigiKeys varenummer
C1206C153F5JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C1206C153F5JACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 50V U2J 1206
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF ±1% 50V Keramiske kondensatorer U2J 1206 (3216 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1206C153F5JACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Lav dissipationsfaktor
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)