C0805Y471K2RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0805Y471K2RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805Y471K2RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0805 FE
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±10% 200V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805Y471K2RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Flydende elektrode, Blød terminering
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,039" (0,98mm)