C0805Y102MARACTU
DigiKeys varenummer
399-C0805Y102MARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805Y102MARACTU
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±20% 250V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805Y102MARACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Flydende elektrode, Blød terminering
Størrelse/dimension
0,083" L x 0,049" B (2,10mm x 1,25mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)