C0805X683K5RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0805X683K5RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805X683K5RACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0805X683K5RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805X683K5RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.068 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805X683K5RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,039" (1,00mm)