C0805X473K2RACAUTO
DigiKeys varenummer
399-19473-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-19473-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-19473-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805X473K2RACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 200V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 200V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805X473K2RACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)