C0805X334K8RACTU
DigiKeys varenummer
399-C0805X334K8RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805X334K8RACTU
Beskrivelse
CAP CER 0805 FE
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.33 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805X334K8RACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Blød terminering
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)