C0805C620KDTACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0805C620KDTACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805C620KDTACAUTO
Beskrivelse
62.0PF 1000V
Detaljeret beskrivelse
62 pF ±10% 1000V (1kV) Keramiske kondensatorer X8G 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Højspænding, Høj temperatur
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)