C0805C562K4JACTU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KEMET
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
5600 pF ±10% 16V Keramiske kondensatorer U2J 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0805C562K4JACTU
DigiKeys varenummer
399-C0805C562K4JACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805C562K4JACTU
Beskrivelse
CAP CER 5600PF 16V U2J 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
C0805C562K4JACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Lav dissipationsfaktor
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)