C0805C472K5RAC3020 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
4700 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
cut-tape-render
C0805C472K5RAC3020
DigiKeys varenummer
399-C0805C472K5RAC3020TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
C0805C472K5RAC3020
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)