C0805C471F1GACAUTO
DigiKeys varenummer
399-C0805C471F1GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C471F1GACAUTOCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0805C471F1GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805C471F1GACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±1% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0805C471F1GACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)