C0805C223J5GACAUTO
DigiKeys varenummer
399-16003-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16003-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-16003-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805C223J5GACAUTO
Beskrivelse
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 0805
Detaljeret beskrivelse
0.022 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C0805C223J5GACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,047" (1,20mm)