C0805C153KARACTU
DigiKeys varenummer
399-C0805C153KARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C153KARACTUCT-ND - Afskåret tape (CT)
399-C0805C153KARACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C0805C153KARACTU
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF ±10% 250V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C0805C153KARACTU Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,88mm)